Predstavnici Moto Kluba Bezbednost (staro ime „Moto Klub S.O. Žandarmerije“) posetili su od 8. do 10.marta 2015.godine IPA Sekciju Crna Gora i tom prilikom je potpisan Memorandum o saradnji kojim se uređuje međusobna saradnja u pružanju zajedničke podrške i afirmacije sportskog duha, timskog rada, pozitivnog uticaja na očuvanje i jačanje psihofizičkih sposobnosti učesnika u saobraćaju, kao i jačanje kolektivne svesti o potrebi za bezbednijim i pažljivijim učestvovanjem u saobraćaju. Memorandum o saradnji su potpisali predsednik IPA Sekcija Crna Gora Vojislav Dragović i predsednik Moto Kluba Bezbednost (staro ime „Moto Klub S.O. Žandarmerije“) Vitomir Golušin, savetnik predsednika IPA Regije Beograd, a dogovorena je saradnja i dalje aktivnosti na polju podrške afirmaciji i promociji zajedničkih ciljeva ovih asocijacija, sportskog duha, rekreacije, timskog rada, druženja, kao i podizanja svesti o potrebi za unapređenjem poštovanja različitosti, kao i upoznavanja različitih karaktera i interesovanja, a sve u duhu slogana“SERVO PER AMIKECO“. Povodom potpisanog memoranduma o saradnji dve organizacije, kao simbol buduće saradnje, zasađeno je u dvorištu Centra bezbednosti Podgorica drvo saradnje IPA Sekcije Crna Gora i Moto Kluba Bezbednost (staro ime „Moto Klub S.O. Žandarmerije“)